Pretul de inregistrare in numerar 2017

La 1 ianuarie 2015, au intrat în vigoare noi reglementări, care extind în mare măsură domeniul de activitate al oamenilor care desfășoară o campanie economică, care va depinde de înregistrarea obligatorie a valorii fiscale a bingo hs e. Din ultima condiție, multe cifre vor trebui să cumpere un registru de numerar. Nu este un cost tânăr atunci. Deoarece vânzătorii de case de numerar știu foarte bine că nu are nici un punct în valoare, vor exista cumpărători, de fapt nu vor limita prețurile. Astfel, se poate observa că investitorul care achiziționează casa de marcat face investiții uriașe. Știți, totuși, că antreprenorii ar putea fi în măsură să ramburseze pentru prima dată cumpărarea de case de marcat?

Potrivit art. 111 par. 4 persoane care creează înregistrarea cifrei de afaceri și sumele datorate taxei de la casa de marcat pot deduce din impozit costurile aferente achiziționării tuturor facturilor de numerar în valoare de 90% din prețul său, dar nu mai mult de 700 PLN.Ce trebuie făcut pentru a obține rambursarea prețului de achiziție al casei de marcat? Contribuabilul din ultimul proiect trebuie să transmită o cerere scrisă în care va informa despre numărul de case de marcat fiscale achiziționate. Ea se adresează șefului biroului fiscal competent. Trebuie să fie creată înainte de a începe checkout-ul produsului vândut la box-office. Amintiți-vă că dacă depășim acest timp, nu vom obține o întoarcere, așa că merită să vă păstrați timpul. De asemenea, să ne exprimăm opinia că, dacă avem doar un singur case de marcat, nu avem nevoie de o singură formă de numerar - este suficient să o faceți pe formularul privind locul de instalare a casei de marcat. Cu toate acestea, este posibil să reamintim că baza pentru restituirea pentru cumpărarea unui casier va fi o chitanță (sau o nouă dovadă a cumpărării. Să-l lăsăm.Cum indică problema rambursării costurilor de înregistrare fiscală fiscală în ceea ce privește succesul contribuabililor de TVA? Să ne gândim la faptul că contribuabilii cu TVA au posibilitatea de a plăti cumpărăturile de numerar doar în contractul de TVA pentru perioada în care au început vânzările înregistrate la casa de marcat. Plătitorul de TVA, în cazul în care coincide cu tipul lunar, poate să împartă în 25% (deși nu chiar de 175 PLN din impozitul rambursat în cont, sub forma unui excedent de impozit plătit peste scadență. Într-o situație identică, un plătitor de TVA care acoperă sistemul trimestrial poate reprezenta 50% din suma care trebuie rambursată, dar nu depășește 350 PLN.